Магістр

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво

Спеціальність:023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
Освітньо-професійна програма:Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво
Факультет:Початкової освіти та мистецтва
Форма здобуття освіти:Денна
Основа вступуБакалавр
ID пропозиції:1194831 Фіксована
1168136 Небюджетна
Термін навчання:11.09.2023 – 31.12.2024
Термін подачі заяв та документів:31.07.2023 – 21.08.2023
Ліцензійний обсяг:20
Обсяг державного замовлення: 
Вартість навчання за рік (контракт)28 770 грн

Формуємо загальні та фахові компетентності, необхідні майбутньому магістру образотворчого і декоративного мистецтва для продуктивної його мистецтвознавчої та професійно-практичної (художньої, мистецько-педагогічної) діяльності. Процес навчання базується на поглибленому оволодінні теорією і практикою рисунку та живопису, спрямованих головним чином на зображування фігури людини, розробку і виконання сюжетно-тематичних творів. Не менш цікавим і актуальним є освоєння тенденцій сучасного образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, аспектів функціонування графічно-дизайнерської творчості, методології провадження наукових досліджень у галузі культури та мистецтва

Як знайти себе в житті, зрозуміти, чим варто займатися в майбутньому?
Якщо ти творча особистість, любиш і цінуєш мистецтво, тебе тягне до малювання, ліплення, конструювання, інших видів зображувальної діяльності, то ти вже напевне здобуваєш спеціальність «023. Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» на бакалавраті. Будь упевнений, що шлях твій у життя обраний вірно. Проте, життєва практика гласить, що ніколи не слід зупинятися на досягнутому. Треба рухатись вперед, відкривати для себе щораз нове, незвідане й цікаве. І якщо ти «борець», якщо ти прагнеш надалі покоряти цей неповторний світ творчості та креативу, то оволодіння цією професією за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» для тебе в самий раз.

Переваги

Заняття улюбленою справою

Кажуть, що найкраща та професія, якою живеш, від якої отримуєш засоби для життя, а саме головне – отримуєш від роботи задоволення. Цієї істини ще ніхто і ніколи не заперечував і не заперечить. Якщо твої думки і помисли у «темі» образотворчого мистецтва, декоративно-прикладної творчості, душа і тіло в цих царинах, то в майбутньому з цією професією тебе чекає бажаний успіх і слава

Вміти малювати – великий дар природи

Мистецька наука та народна мудрість вчать, що людина народжується з якимось даром, іноді й двома і навіть більше. Коли ми зростаємо й усвідомлюємо, що володіємо тим чи іншим «божим» обдаруванням, буде гріховно не скористатися ним у житті. Якщо наданий хист до образотворчості помножити на набуті фахові знання, професійне керівництво у розвитку задатків, набутті умінь творити, зображувати, моделювати, проєктувати, то буде правильним вважати, що в цій професії нам буде легко і комфортно

Бути митцем – це круто

Кожен з нас – частинка соціуму. В ньому існуємо, розвиваємося, пізнаємо життя. Ми користуємося суспільними благами, проте вкладаємо у них і певну свою долю. Художник у цьому плані посідає особливе місце. Він постійно у полі зору, в центрі уваги. Його праця завжди актуальна і затребувана, оскільки дарує людям багатство духовне, культурне, естетичне. Її цінність неймовірно висока, бо мірило їй – це насолода зрити красиве, можливість відчувати свободу думки, політ фантазії, творче сприйняття світу. Це насправді круто

Чому варто вивчати спеціальність саме в нашому ВУЗі?

Професіоналізм та фахова компетентність викладачів

Ти прагнеш більше мистецьких знань, умінь і навичок, хочеш поглибити свою компетентність зі спеціальності «023. Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» в магістратурі, тоді тобі прямий шлях до Франкового універу в Дрогобичі. Ми знаємо, як здійснити твої мрії, бо ми професіонали своєї справи. У нас уже є великий досвід, навчено чимало поколінь, та ми не забули, як колись самі були студентами. Тому завжди пам’ятаємо, що хоче молодь і чим вона живе.
Повір, у нас класно! Переконайся, заглянь в кінець брифу, там відгуки про нас

«На переправі коней не міняють»

Кому, як не тобі, навчатися у нашому університеті на магістратурі! Роки навчання у нас на бакалавраті дали тобі фундаментальні образотворчі знання, сформували належні уміння і навички графічної, живописної, скульптурної, дизайнерської роботи, розвинули мистецьке світобачення. Тобі знайомі викладачі, для тебе стали рідними стіни факультету, комфортними навчальні кабінети та мистецькі майстерні. Традиції факультетських заходів, виставкова діяльність, можливість презентувати індивідуальну творчість, провадити науково-дослідницьку роботу в обраному напрямі, студентське дозвілля – усе це твоє, бо є продовженням навчання у нас на магістратурі.

Твоя доля кується в рідних стінах…

Кажуть – «рідні стіни зігрівають, допомагають, охороняють». Ти можеш і надалі розвиватися як творча особистість, розширювати й поглиблювати набуті професійні компетентності у рідній альма-матер. Ми також завжди раді всім, хто вперше відкриває двері нашого університету. Формуйтесь у нас як митці-магістри, отримуйте саме тут ще більше «поживи» для свого розуму, інтелекту, творчості та індивідуальності.
Зробіть наш освітній заклад своєю «домівкою».

Пізнавай край Котермака та Франка

Ти можеш вивчати зародження та шлях розвитку регіонального образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, як професійного, так і народного. Історично-мистецька мапа регіону представлена значимими особистостями, історичними постатями. Зокрема, це батьківщина Юрія Котермака та Івана Франка. А ще наш край багатий культурними і мистецькими пам’ятками. Це історично значимий Дрогобич з його неперевершеною сакральною та побутовою архітектурою. Тут найстаріша солеварня. Поруч нафтопромисли Борислава, мальовничий Трускавець, історико-культурний заповідник Нагуєвичі, твердиня Тустань. Отож, тобі до нас!

Перелік дисциплін на спеціальності

Сучасне образотворче та декоративно-прикладне мистецтво
Теорія і практика рисунку
Теорія і практика живопису
Технологія роботи над сюжетно-тематичною картиною
Інтелектуальна власність
Менеджмент освіти
Філософія культури і мистецтва
Філософія науки
Психологія вищої школи
Педагогіка вищої школи
Методологія наукових досліджень у галузі культури і мистецтва
Навчальна практика «Пленер»
Виробнича (педагогічна) практика

Сфери застосування отриманих знань

Образотворче мистецтво

Художньо-виставкова діяльність – життя заради творчості та мистецтва

Твори, фантазуй, унаочнюй живописно, графічно, скульптурно, декоративно. Працюй цікаво, оригінально і неповторно. Насолоджуйся своєю працею, даруй людям красу та естетику, пробуджуй і розвивай у них духовне, національне, патріотичне. Досягай вершин художньої майстерності, рівняйся на метрів мистецького світу.

Реалізація творчого та інноваційного на художньо-дизайнерській виробничій ниві

Будь сучасним фахівцем своєї справи, талановитим і енергійним, компетентним у всьому, всюди і завжди. Не зупиняйся на досягнутому, удосконалюйся професійно. Успішно презентуй себе, реалізуйся у праці як геніальний художник, креативний дизайнер, неперевершений майстер декоративно-прикладного мистецтва. Наповнюй сучасні художньо-виробничі сфери своїми оригінальними ідеями, творчими задумами та бездоганними уміннями виконавського «ремесла».

Стань улюбленим педагогом мистецтва

Знати «чого навчати?» і «як навчати?» – це лиш частка професіоналізму художника-педагога. Вникай у процес з душею, будь чуйним і толерантним, принциповим і об’єктивним. Умій сказати і пояснити, щоб тебе почули; умій показати і виконати, щоб на тебе рівнялись. Навчи вчитись і станеш справжнім педагогом. Будь для учнів та студентів наставником і другом, прикладом поведінки і поступків творчої, неординарної, різнобічно розвиненої особистості.

Керівництво художньою творчістю талановитих і обдарованих.

Вміло організовуй, логічно плануй, проєктуй та професійно керуй самодіяльними об’єднаннями образотворчого і декоративного мистецтва, студіями художньої та декоративно-прикладної діяльності дітей і юнацтва, гуртками живопису, графіки, скульптури, різних видів прикладної творчості і т. ін. Будь докою і лідером у своїй професії. Зосереджуй навколо себе людей відданих мистецтву, фахівців свого діла, які вміють навчати і виховувати засобами мистецтва, поважати і цінувати працю, думки і погляди своїх колег та вихованців.

Перспективи кар`єрного росту

Художник

Скульптор

Керівник самодіяльного об’єднання прикладного та декоративного мистецтва

Мистецтвознавець (образотворче та декоративно-прикладне мистецтво)

Керівник (студії за видами мистецтва та художньої творчості, любительського об'єднання, клубу за інтересами та ін.)

Викладач закладу вищої освіти

Викладач закладу фахової передвищої освіти

Викладач мистецького ліцею

Вчитель закладу загальної середньої освіти

Дизайнер графічних робіт

Дизайнер (художник-конструктор)